isaf pzz icm windguru

Dorośli

Dla dorosłych  którzy  mają ochotę nauczyć się czegoś nowego lub podwyższać swoje umiejętności żeglarskie i mieć radość z żeglowania, mamy do zaproponowania dwie  możliwości rozwoju żeglarskiego.

Sportowa – żeglarski trening sportowy, udział w regatach, konsultacje i zgrupowania na jachtach morskich i katamaranach

Rekreacyjna- rejsy, wyprawy morskie, uprawnienia żeglarskie, kursy kompetencji.

Możemy sobie wybrać to do czego mamy predyspozycje i zainteresowania. Może to byś sport i żeglowanie regatowe, udział w regatach, ale też można pójść w kierunku rekreacji i miłego i bezpiecznego spędzania czasu z rodziną czy przyjaciółmi. Od nas samych zależy wybór. Kursy i szkolenia  odbywają się w Gdańsku Górkach Zachodnich pod okiem doświadczonych trenerów i instruktorów żeglarstwa. Współpracujemy również z innymi organizacjami i klubami które posiadają uzupełniające się oferty szkoleniowe.

Terminy szkoleń kursów i konsultacji będą się ukazywały na stronie wstępna informacja o terminach i tematach w aktualnościach.

Uprawnienia żeglarskie:

 Żeglarz

Osoba posiadająca patent żeglarza jachtowego jest uprawniona do prowadzenia jachtów żaglowych:

1) po wodach śródlądowych;

2) o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.

Sternik Morski

Osoba posiadająca patent jachtowego sternika morskiego jest uprawniona do prowadzenia jachtów żaglowych:

1) po wodach śródlądowych;

2) o długości kadłuba do 18 m po wodach morskich.

Kapitan

Osoba posiadająca patent kapitana jachtowego jest uprawniona do prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych i morskich.

 

 

 

 

Zapraszamy